Nauka nie zna bardziej kompletnego i wartościowego produktu, którego najważniejszą rolą jest zapewnienie noworodkowi bezpiecznego przejścia ze sterylnego środowiska organizmu matki do środowiska zewnętrznego - pełnego zagrożeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

 • Co to jest Colostrum?
 • Colostrum w naszych produktach
 • Co mogą zdziałać substancje zawarte w Colostrum?
 • Co trzeba wiedzieć o kosmetykach na bazie Colostrum?
  Chcesz byc informowana o Promocjach oraz darmowych próbkach CDT?
    
  Polityka prywatności

  Krem CDT jest dostepny w sieci
  Drogerie Natura
  CDT - KREM
  Znajdz Sklep


 • Colostrum - najstarsza receptura natury

  Co to jest Colostrum?
  Colostrum w naszych produktach

  Co mogą zdziałać substancje zawarte w Colostrum?
  Co trzeba wiedzieć o kosmetykach na bazie Colostrum?  Co to jest Colostrum?

  Colostrum, inaczej siara - powstaje w pierwszych godzinach po porodzie i stanowi najbardziej wartościowy, naturalny oraz bioaktywny surowiec występujący w przyrodzie. Posiada właściwości odżywcze, energetyczne i ochronne. Nauka nie zna bardziej kompletnego i wartościowego produktu, którego najważniejszą rolą jest zapewnienie noworodkowi bezpiecznego przejścia ze sterylnego środowiska organizmu matki do środowiska zewnętrznego - pełnego zagrożeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych.

  Colostrum charakteryzuje się olbrzymią koncentracją licznych niezbędnych dla organizmu składników i zawiera ponad 250 bioaktywnych substancji, o prawie 40-krotnie zwiększonym udziale - w porównaniu z mlekiem. Najważniejsze z nich to: przeciwciała, czynniki wzrostu, leukocyty, enzymy o właściwościach utleniających bakterie, proteiny powstrzymujące wirusy przed reprodukcją, naskórkowy czynnik wzrostu, hormony, kwas pantotenowy, kwas foliowy, łatwo przyswajalne witaminy o bardzo dużej koncentracji oraz związki mineralne. Witaminy A i E, których zawartość jest 10-krotnie większa niż w mleku, wraz ze związkami magnezu i cynku, spełniają ważne funkcje we wspomaganiu mechanizmów obronnych organizmu oraz tworzeniu własnej systemu immunologicznego. Natomiast zawarte w siarze witaminy E i C mają działanie antyoksydacyjne i stabilizujące komórki obronne.

  Ogromne znaczenie przypisuje się zawartym w Colostrum naturalnym czynnikom wzrostu (colostrum zawiera m.in. czynnik wzrostu IGF-1, w najwyższym stężeniu jakie występuje w naturze). Mają one wpływ na przemianę materii w komórkach, co pobudza je do rozmnażania i osiągnięcia stabilizacji w tkankach mięśniowych, kostnych oraz chrzęstnych, prowadząc do szybszego gojenia się po doznanych urazach.
  Ponad 80 substancji odżywczych i witalnych w ustalonej przez naturę wyważonej recepturze powoduje, iż Colostrum jest jedynym w swoim rodzaju substancją odżywczą. Mimo licznych prób nie udało się, nawet w najmniejszym stopniu, zastąpić naturalnej siary preparatami syntetycznymi.

  "Czynniki IGF są najobfitszymi czynnikami znalezionymi w colostrum. IGF-1 i IGF-2 są ciepłostabilnymi białkami, które działają poprzez specyficzne receptory IGF przyczyniając się do wzrostu komórkowego i ich zróżnicowania. Oba działają jako wewnątrzwydzielnicze hormony poprawiające pobieranie komórkowej glukozy, stymulujące syntezę białek DNA i RNA oraz tłuszczów. Bardzo niska koncentracja (nanomole) jest wymagana do aktywacji czynności biologicznych."
  Pakkanen R.Aalto J.Growth factors and antimicrobial factors of bovine colostrum.
  Int Dairy J. 1997;7:285-97

  "Jednym z antybakteryjnych czynników występującym w colostrum bovinum jest wiążąca żelazo glikoproteina lactoferyna. Bydlęca laktoferyna ma podobną strukturę do laktoferyny ludzkiej. Dodatkowo oprócz działania antybakteryjnego, laktoferyna polepsza absorpcję żelaza wewnątrz układu żołądkowo-jelitowego i może pełnić rolę we wzroście i różnicowaniu komórek. Laktoferyna hamuje wzrost różnych patogenów np.: Eschericha coli, Salmonella ryphimurium, Shigela dysenteria, Listeria monocytogenes, Streptococus mutans, Bacillus subtillus i Giardia lamblia."
  Stephan W, et al.Antibodies from colostrum in oral immunotherapy.
  J. Clin Chem Clin Biochem 1990;28:19-23


  "W colostrum bovinum występuje także lizozym. Niszczy on peptydoglikanowe warstwy ścian komórek bakteryjnych doprowadzając do zniszczenia takiego organizmu. W testach wykazano szkodliwe działanie lizozymu na gram-dodatnie i gram-ujemne bakterie. Lizozym działa synergistycznie z laktoferyną."
  Yakil JR, et al.Susceptibility of several microorganisms to milk lysozymes.
  J.Dairy Sci 1969;52:1192-7.  Colostrum w naszych produktach.

  Szereg badań naukowych, wskazało na przydatność colostrum do zastosowania w licznych preparatach farmaceutycznych oraz w luksusowych kosmetykach. Bazowym surowcem wszystkich oferowanych produktów jest colostrum bovinum - siara otrzymywana z mleka staranie wyselekcjonowanych krów. Do produkcji wszystkich specyfików, firma używa jedynie siary liofilizowanej, a nie suszonej (większość firm na rynku, oferuje specyfiki zawierające siarę przetworzoną w procesie sterylizacji lub pasteryzacji). Proces liofilizacji polega na mrożeniu produktów w temperaturze prawie -40°C. Pozwala to na zlikwidowanie bakterii chorobotwórczych i pleśni, zatrzymaniu ulegają także procesy fermentacyjne. Następnie wytwarza się próżnię (0.001hPa) niezbędną do zapoczątkowania sublimacji wody, po czym (w sposób kontrolowany) dostarcza się ciepło podtrzymujące sublimację i usuwa powstałą parę wodną. Liofilizacja jest więc znacznie bardziej skomplikowanym i zaawansowanych procesem, niż powszechna dziś w Polsce pasteryzacja czy sterylizacja. Tylko produkty spożywcze przetworzone w procesie liofilizacji zachowują pełną wartość odżywczą i biologiczną (enzymy, aminokwasy, witaminy oraz minerały).


  Co mogą zdziałać substancje zawarte w Colostrum?

  Aby zrozumieć znaczenie oraz wartość stosowania kosmetyków na bazie colostrum, należy przybliżyć wiadomości na temat skóry. Skóra jest największym ludzkim organem i u dorosłego człowieka zajmuje powierzchnię 1,5 - 2m2, a jej przeciętna masa wynosi razem z tkanką podskórną 18-20 kg świeżej tkanki; na naskórek przypada ok. 0,5 kg a na skórę właściwą ok. 3,5 kg. Grubość skóry nie jest jednakowa, waha się od 0,5 do 4 mm, przy czym najbardziej zmienia się grubość naskórka.
  Skóra jest organem, który łączy ustrój człowieka z otaczającym światem poprzez liczne receptory nerwowe, a jednocześnie osłania narządy wewnętrzne przed niekorzystnymi wpływami z zewnątrz. Bierze ona czynny udział w przemianie materii, w regulacji temperatury i gospodarki wodnej, w procesach wydzielniczych i resorpcji, w procesach odpornościowych.
  W ciągu życia ulega stopniowemu zużyciu, mimo to - dzięki ciągłej odnowie potrafi przez cały czas bronić przed ciepłem i zimnem, przed urazami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi oraz drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jednakże sposób życia i warunki odbijają się na jej wyglądzie.

  Colostrum charakteryzuje się olbrzymią koncentracją licznych niezbędnych dla organizmu składników i zawiera ponad 250 bioaktywnych substancji, o prawie 40-krotnie zwiększonym udziale - w porównaniu z mlekiem.

  Składniki zawartych w kosmetykach Colostrum Dermo Therapy
  Witamina A Witamina E Witamina K Witamina B1
  Witamina B2 Witamina PP Kwas pantotenowy Biotyna (wit.H)
  Witamina C Witamina P Laktoferyny Laktoproteiny
  Immunoglobuliny - (IgG, IgM, IgA) Cysteina Lizyna
  Estrogen Tłuszcz mleczny Związki mineralne Cystyna


  Co trzeba wiedzieć o kosmetykach na bazie Colostrum?

 • zawierają biologicznie aktywne substancje pochodzące z colostrum, które działają na skórę kompleksowo
 • są to jedne z pierwszych specyfików w branży kosmetycznej, które wpływają na przyczyny starzenia się skóry, a nie wyłącznie na skutki
 • użyte składniki czynne, są wyłącznie pochodzenia naturalnego (nie powodują alergii), uzupełniając niedobory składników skóry, przywracają tempo pracy fibroblastów (komórek produkujących kolagen)
 • przywracając funkcje życiowe, nie uzależniają skóry od stosowanego kosmetyku
 • są to kosmetyki bezzapachowe, intensywnie i trwale nawilżają
 • są kosmetykami bakterio, wiruso- oraz grzybobójczymi, kojącymi i łagodzącymi

  Stosowanie (zasady ogólne):
 • przygotować skórę do stosowania preparatów na bazie colostrum, dokładnie myjąc preparatami, które nie podrażniają skóry oraz starannie osuszając
 • kremy: (po umyciu i osuszeniu skóry) wmasować bardzo cienką warstwę kremu, masując ruchami zgodnymi z ułożeniem mięśni, w kierunku od dołu ku górze
 • maseczki: po umyciu skóry nałożyć niezbyt grubą warstwę i pozostawić na 20-25 min., nie nakładać maseczki na okolice oczu a po zbiegu maseczkę usunąć używając
  zwilżonej w ciepłej wodzie ligniny lub wacika (zaleca się stosować co najmniej dwa razy w tygodniu)
 • stosując kosmetyki na bazie colostrum nie należy używać kosmetyków osłabiających biologiczną aktywność colostrum np. salicylowych, owocowych, zawierających alkohol, siarkę i cynk

  Efekty stosowania:
 • działają antyseptycznie
 • wiążą wodę w naskórku
 • ujędrniają skórę
 • ściągają pory
 • spłycają zmarszczki
 • przyspieszają regenerację skóry po oparzeniach, skaleczeniach, otarciach
 • zmniejszają łojotok i stan zapalny
 • maseczki są skuteczne również w pielęgnacji skóry ze zmianami spowodowanymi trądzikiem, alergicznymi oraz z łuszczycą
 • bliznowce i blizny stają się płaskie słabo widoczne, uelastyczniają się i zmniejszają się przebarwienia

  Co przemawia za atrakcyjnością kosmetyków Colostrum Dermo Therapy:
 • O wartości obiektywnej naszych kosmetyków decyduje wyjątkowy skład, nieporównywalny z innymi kosmetykami oferowanymi na rynku
 • koncepcja regeneracji skóry wdrożona w kosmetykach Progenius polega na odbudowie strukturalnej tkanek skóry za pomocą stymulacji jedynie naturalnymi substancjami - duża skuteczność działania - procesy immunologiczne i regeneracyjne skóry są stymulowane przez najlepszą znaną substancję naturalną jaką jest colostrum


 •           

  © 2012 Colostrum.pl
  All rights reserved

  Skontaktuj się z nami
  Polityka prywatności

  → Our Sites
  Colostrum Dermo Therapy
  Sylimarin Forte

  Copyright    Site Map